Wypożyczalnia aut Gdańsk

wynajem aut Gdańsk wypożycz auto tanio wypożycz auto i zwiedzaj Gdańsk tania wypozyczalnia samochody od 70zł

Wypożyczalnia aut Gdańsk   

Wynajmij auto w Gdańsku

Daleki wyjazd służbowy, bliskie wizyty biznesowe, wakacyjna podróż, szczególne okazje, czy przewóz mienia – każda z tych sytuacji wymaga odpowiedniego transportu. Wynajmując Państwu samochód zapewniamy elastyczne warunki współpracy. Oferujemy nowoczesne i sprawne modele aut w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zamów już dziś ! tel. 601-060-299

Gdańsk - przydatne informacje dla zwiedzających miasto.

Być może nie każdy wie, że Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Jak wskazują badania archeologiczne, już w VII wieku, na terenie obecnego miasta, znajdowała się osada rzemieślniczo - rybacka.
Obecnie miasto liczy około  461 tysięcy mieszkańców i stanowi centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej części kraju. Jest również ośrodkiem gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.

Ze względu na swój magiczny klimat i atrakcyjne położenie, Gdańsk od zawsze cieszył się dużą popularnością wśród turystów. Planując urlop lub chociażby weekend w tym pięknym mieście, warto zapoznać się wcześniej z miejscami, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Pod względem popularności i atrakcyjności, należą do nich m.in. :

 • Pomnik Poległych Stoczniowców - charakterystyczne trzy krzyże - miejsce upamiętniające tragiczne wydarzenia z grudnia 1970 roku. Jest to Plac Solidarności - blisko Stoczniowej Bramy nr 2. Obok powstało Europejskie Centrum Solidarności - nowy obiekt warty zwiedzenia.
 • Brama Wyżynna - stanowiąca niegdyś główny i najbardziej reprezentacyjny wjazd do miasta, będąca jednocześnie obiektem obronnym. Wybudowana została w latach 1574-1576. Znajduje się w centrum Gdańska blisko Dworca Głównego, przy ul. Wały Jagiellońskie.
 • Zielona Brama - najokazalsza z bram głównego Miasta - wzniesiona w latach 1564- 1568 jako rezydencja polskich królów. Co ciekawe mimo swojego przeznaczenia, nigdy nie gościła polskich monarchów. Znajduje się na końcu Długiego Targu.
 • Fontanna Neptuna - symbol Gdańska stojący od 1633 roku przed Dworem Artusa na Długim Targu. Postać Neptuna nawiązuje oczywiście do związku miasta z morzem. Dokładne położenie Długi Targ 43 - bardzo blisko Bramy Wyżynnej.
 • Żuraw - element rozpoznawalny Gdańska - drewniany dźwig portowy znajdujący się nad Motławą - ul Szeroka 67/68.
 • Bazylika Mariacka - zwana koroną miasta Gdańska - największy kościół na świecie wybudowany z cegły. Znajduje się przy ul. Podkramarskiej 5.
 • Ulica Mariacka - uznana za najpiękniejszą ulicę Gdańska - prowadzi od kościoła Mariackiego do Długiego Pobrzeża. Jest doskonałym przykładem dawnej zabudowy gdańskiej z przedprożami. Znajdują się na niej kamienice należące niegdyś do bogatych kupców i złotników.
 • Centrum Hewelianum - usytuowane w samym sercu Gdańska - centrum nauki mieszczące się w zabytkowych obiektach architektury militarnej. Miejsce atrakcyjne zarówno dla dzieci i dorosłych z bogatą ofertą edukacyjną. W bardzo przystępny, ciekawy sposób przedstawione są tam tajniki astronomii, fizyki, czy biologii. Odbywają się tam również liczne imprezy okolicznościowe, pokazy science show oraz wykłady popularnonaukowe.

Poza centrum miasta warte zwiedzenia są:

 • Westerplatte - półwysep w Gdańsku - miejsce rozpoczęcia II wojny światowej - ul. Mjr. Henryka Sucharskiego.
 • Park Oliwski - piękny zabytkowy park w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Założony przez cystersów w bliskim sąsiedztwie klasztoru- jako ogród warzywny.  Jego wielki rozkwit nastąpił dzięki Jackowi Rybińskiemu- ostatniemu opatowi zgromadzenia oliwskiego. Ulica, przy której znajduje się park  to właśnie ul. Opata Jacka Rybińskiego.
 • ZOO - niedaleko  Parku Oliwskiego - jest to największe zoo w Polsce. Jedno z  najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu- cieszące się popularnością szczególnie wśród dzieci. Dokładny adres - ul. Karwieńska 3.
 • Stadion PGE Arena - wybudowany na EURO 2012 - jeden z ładniejszych i większych stadionów w Polsce, przypominający bursztynową bryłę. Znajduje się w Gdańskiej Letnicy - ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1.
 • Molo w Brzeźnie - ulubione miejsce spacerowiczów, liczące obecnie 136 m długości. Obok znajduje się wiele restauracji, zaplecze socjalne ratowników - ul. Jantarowa 21.

    
Poza zwiedzaniem Gdańska na lądzie, warto skorzystać z możliwości rejsu tramwajem wodnym lub katamaranem. Większość statków  przeznaczonych dla turystów wypływa z przystani nad Motławą w okolicy Żurawia.
    
W zależności od pory roku jaką wybierzemy sobie na zwiedzanie Gdańska, warto zwrócić uwagę na cyklicznie odbywające się wydarzenia będące wizytówką miasta.

Latem bez wątpienia będzie to Jarmark Dominikański - jest to największa i najpopularniejsza impreza  handlowo- usługowa  w Polsce.  Rozpoczyna się zawsze pod koniec lipca i trwa do połowy sierpnia. Historia Jarmarku sięga już XIII wieku - dokładnie odbywa się od 1260 roku - czyli od 750 lat! Główne atrakcje to stoiska ze starociami, antykami, wyrobami artystycznymi, regionalnymi, a także wydarzenia kulturalno - artystyczne - koncerty itp.

Również latem - w lipcu odbywa się FETA -  czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych, gdzie przez kilka dni na ulicach i podwórkach Gdańska występuje kilkadziesiąt teatrów z całego świata!

Ważnym, niezwykle ciekawym wydarzeniem jest również festiwal Solidarity of Arts - promujący kulturę wśród szerokiego grona odbiorców. W ramach imprezy odbywają się liczne koncerty oraz pokazy filmów.

Miejsca godne poznania i wydarzenia, w których warto wziąć udział można by wymieniać godzinami. To zaledwie namiastka tego co warto poznać w magicznym Gdańsku. Wszystkim gościom życzymy pięknych chwil i niezapomnianych wrażeń.

Potrzebujesz auta?? Skorzystaj z oferty naszej wypożyczalni.

 

zobacz wszystkie zamochodyZOBACZ NASZE AUTA
IMIĘ I NAZWISKO* E-MAIL* NUMER TELEFONU* MIEJSCE WYNAJMU AUTA DATA WYNAJMU AUTA* DATA ZWROTU AUTA AKCESORIA INFORMACJE DODATKOWE
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. SMOK Marek Smok z siedzibą w 81-853 Sopot, al. Niepodległości 705/707, w celach marketingowych. Pokaż więcejPodanie powyższych danych jest dobrowolne. Odbiorcami moich danych mogą być zaufane podmioty współpracujące ze Spółką na podstawie zawartych umów o powierzenie przetwarzania danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat jednak nie krócej niż okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego.Zostałem/am poinformowana o: prawie wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Dodatkowo obowiązek informacyjny znajduje się na stronie www.autosmok.pl

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. SMOK Marek Smok z siedzibą w 81-853 Sopot, al. Niepodległości 705/707, w celu zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych tzw. profilowania. Pokaż więcej Podanie powyższych danych jest dobrowolne. Odbiorcami moich danych mogą być zaufane podmioty współpracujące ze Spółką na podstawie zawartych umów o powierzenie przetwarzania danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat jednak nie krócej niż okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego. Zostałem/am poinformowany/a o: prawie wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo obowiązek informacyjny znajduje się na stronie www.autosmok.pl

wypożycz rezerwuj samochód GdańskWYŚLIJ

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Opolska 7

80-395 Gdańsk

Zamówiony samochód dostarczamy całodobowo na lotnisko w Gdańsku

ul. Słowackiego 200

80-473 Gdańsk

Wypożyczalnia samochodów Sopot

Al. Niepodległości 705a/707a

81-853 Sopot

Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Witosławy 20

81-572 Gdynia