Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Wynajem aut Gdynia

Jeśli nie dysponują Państwo własnym pojazdem lub przebywają w Gdyni tylko gościnie, polecamy wynajem aut, jaki prowadzi wypożyczalnia samochodów PHU SMOK. Również w sytuacjach awaryjnych zapewniamy pojazd zastępczy oraz dostarczamy go w dowolne wskazane przez Państwa miejsce.

Zamów już dziś ! tel. 601-060-299, 58 550-73-04

Gdynia - przydatne informacje dla zwiedzających miasto.

Gdynia jest miastem stanowiącym część trójmiejskiej metropolii (Gdańsk, Sopot, Gdynia).

Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się w XIII wieku, ale prawa miejskie uzyskała dopiero w 1926 roku. Miasto powstało z potrzeby posiadania przez Polskę portu morskiego, który znajdowałby się w przeciwieństwie do Gdańska poza strefą wpływu Niemiec.

Obecnie liczy ok 250 tysięcy mieszkaców i jest nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, międzynarodowego handlu, kultury, turystyki i szkolnictwa wyższego. Przedstawiana jest jako miasto sukcesu oraz przedsięborczych, nowoczesnych ludzi.

Osoby odwiedzające Trójmiasto z pewnością dostrzegą nowoczesność Gdyni, która w porównaniu z Gdańskiem jest dość młodym miastem o bardziej nowoczesnej zabudowie.

Istnieje kilka miejsc stanowiących wizytówkę Gdyni, które każdy turysta powinien zobaczyć. Należą do nich m.in.:

  • Molo Południowe, Skwer Kościuszki i Bulwar Nadmorski - warto odwiedzić tutaj Akwarium Gdyńskie, w którym podziwiać można niezwykłe gatunki ryb i płazów i gadów pochodzących z różnych zakątków świata oraz piękną rafę koralową. Obiekt znajduje się przy al. Jana Pawła II 1.
  • Ulica Świętojańska i Kamienna Góra - są to wizytówki Gdyni - ul. Świętojańska uznana jest za najdroższą ulicę handlową w Polsce. Na Kamiennej Górze podziwiać można piękny park oraz taras widokowy z widokiem na Molo Południowe, Zatokę Gdańską i Śródmieście.
  • Śródmieście - warty zwiedzenia Plac Kaszubski z pomnikiem Antoniego Abrahama i klimatyczną ławeczką z rybakiem i jego żoną, zabytkowa Hala Targowa przy ul. Wójta Radtkego 36 oraz brukowana ul. Starowiejska.
  • Port Gdynia - Nadbrzeże Francuskie, gdzie cumują w sezonie największe wycieczkowce oraz zabytkowy Dworzec Morski z Muzeum Emigracji.
  • Kolibki - największy park przyrody w Polsce, zapewniający mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych- m.in.: quady, paintball, parki linowe, tyrolki, strzelnice, dziecięcy park przygód. Park mieści się przy ulicy Bernadowskiej 1.
  • GOSiR i okolice - godny zwiedzenia Park Naukowo Technologiczny - Al. Zwycięstwa 96/98, kładka piesza, Stadion Piłkarski, Narodowy Stadion Rugby - ul. Olimpijska 5/9
  • Babie Doły - najbardziej wysunięta na północ dzielnica Gdyni- atrakcją dla turystów jest Torpedownia na morzu, wybudowana przez Niemców w czasie II wojny światowej.
  • Klif w Orłowie - charakterystyczny stromy brzeg morza w granicach dzielnicy Redłowo. Rozciąga się na długość 650 metrów. Z góry można podziwiać widok na całą Zatokę Gdańską i półwysep helski.

    
Dla miłośników zakupów, dobrą wiadomością może być fakt, że Gdynia może pochwalić się jednym z większych w kraju centrów handlowych - Centrum Riviera. Różnorodność marek wysokiej jakości oraz szeroka oferta produtów i usług przyciąga rzesze klientów.
    
Poza miejscami wartymi odwiedzenia, Gdynia przyciąga również licznymi imprezami muzycznymi oraz  eventami artystycznymi.
Najpopularniejszym i największym tego typu wydarzeniem jest odbywający się każdego roku Heineken Open’er Festival - kilkudniowa impreza gromadząca setki tysięcy ludzi z Polski i zagranicy. Festiwal gości najwybitniejszych twórców muzyki i sztuki z całego świata.

Ponadto każdego roku mieszkańcy i turyści uczestniczyć mogą w zlotach żaglowców, na który przypływa zwykle kilkanaście - kilkadziesiąt żaglowców z całego świata. Jest to naprawdę niesamowite widowisko kończone uroczystą paradą.
    
Jak widać Gdynia mimo swojej krótkiej historii ma nam wiele do zaoferowania. Warto spędzić tutaj letni urlop lub przyjechać o każdej innej porze roku i poznać uroki tego pięknego miasta.

 

zobacz wszystkie zamochodyZOBACZ NASZE AUTA
IMIĘ I NAZWISKO* E-MAIL* NUMER TELEFONU* MIEJSCE WYNAJMU AUTA DATA WYNAJMU AUTA* DATA ZWROTU AUTA AKCESORIA INFORMACJE DODATKOWE
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. SMOK Marek Smok z siedzibą w 81-853 Sopot, al. Niepodległości 705/707, w celach marketingowych. Pokaż więcejPodanie powyższych danych jest dobrowolne. Odbiorcami moich danych mogą być zaufane podmioty współpracujące ze Spółką na podstawie zawartych umów o powierzenie przetwarzania danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat jednak nie krócej niż okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego.Zostałem/am poinformowana o: prawie wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Dodatkowo obowiązek informacyjny znajduje się na stronie www.autosmok.pl

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. SMOK Marek Smok z siedzibą w 81-853 Sopot, al. Niepodległości 705/707, w celu zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych tzw. profilowania. Pokaż więcej Podanie powyższych danych jest dobrowolne. Odbiorcami moich danych mogą być zaufane podmioty współpracujące ze Spółką na podstawie zawartych umów o powierzenie przetwarzania danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat jednak nie krócej niż okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego. Zostałem/am poinformowany/a o: prawie wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo obowiązek informacyjny znajduje się na stronie www.autosmok.pl

wypożycz rezerwuj samochód GdańskWYŚLIJ

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Opolska 7

80-395 Gdańsk

Zamówiony samochód dostarczamy całodobowo na lotnisko w Gdańsku

ul. Słowackiego 200

80-473 Gdańsk

Wypożyczalnia samochodów Sopot

Al. Niepodległości 705a/707a

81-853 Sopot

Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Witosławy 20

81-572 Gdynia