Wypożyczalnia samochodów Sopot

Wypożyczalnia samochodów Sopot    

Wynajmij auto w Sopocie

Jeżeli znajdują się Państwo w Sopocie rekreacyjnie lub biznesowo lub nie są Państwo w posiadaniu własnego pojazdu, polecamy wynajem aut, jaki prowadzi wypożyczalnia samochodów PHU SMOK. Również w sytuacjach awaryjnych zapewniamy pojazd zastępczy oraz dostarczamy go w dowolne wskazane przez Państwa miejsce.

Zamów już dziś ! tel. 601-060-299, 58 550-73-04

Sopot - przydatne informacje dla zwiedzających miasto.

Pierwsza wzmianka o Sopocie pochodzi już z 1283 roku - była to wtedy niewielka wioska rybacka. Obecnie Sopot jest najmniejszym - liczącym ok. 38 tysięcy mieszkańców, ale najatrakcyjniejszym turystycznie miastem obok Gdańska i Gdyni.

Jest to nadmorski kurort i miasto uzdrowiskowe - znajdują sie tu sanatoria, prywatne kliniki i inne miejsca pomagające w regeneracji sił.

Mimo niewielkiej powierzchni, przyciąga turystów z kraju i ze świata licznymi atrakcjami i piękną zabudową. Spośród wielu wartych odwiedzenia miejsc, warto zwrócić uwagę na:

  • Monciak” - ulica Bohaterów Monte Cassino - nazywana sopockim salonem pod gołym niebem- jest najliczniej odwiedzaną ulicą Trójmiasta. Jest to centrum życia kulturalnego i rozrywkowego Sopotu - znajduje się tu wiele klubów, restauracji, galerii. Charakterystycznym obiektem jest tzw. Krzywy Domek.
  • Molo w Sopocie - jeden z symboli uzdrowiska- najdłuższe molo w Europie o drewnianej konstrukcji- liczy ok. pół kilometra. Co ciekawe- powstało już w XVIII wieku. Będąc na jego końcu można podziwiać panoramę Sopotu.
  • Grand Hotel - jedna z ikon Sopotu, położona blisko wejścia na molo. W swojej prawie stu letniej historii hotel gościł wielu znanych ludzi. Jest to niewątpliwie najbardziej reprezentacyjny i najelegantszy hotel w Trójmieście, z którego korzystają najbogatsi goście.
  • Hipodrom - tor wyścigów konnych z ponad stu letnią tradycją. Miejsce organizacji wyścigów zawodowych, hipoterapii i wielu innych wydarzeń ściągających rzesze ludzi.
  • Sopocka plaża - największa atrakcja uzdrowiska licząca aż 4 kilometry. Spacerowa część plaży to deptak i ścieżki rowerowe.
  • Opera Leśna - leśny amfiteatr znajdujący się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, miejsce licznych koncertów, pokazów mody i innych imprez- najważniejszą z nich jest coroczny Sopot Festival.
  • Aquapark - kompleks, w którym skorzystać można z basenów, zjeżdżalni, sauny i wielu innych atrakcji. Obiekt znajduje się przy ul. Zamkowa Góra 3-5.

    
Godna uwagi jest sopocka architektura - zupełnie odmienna od gotycko barokowego Gdańska i  modernistycznej Gdyni. Sopot budowany był w okresie rozkwitu wsi, łączyło się to również z rozwojem miasta jako kurortu oraz mody na niezwykle wyszukane i skomplikowane formy eklektyzmu. Warty zobaczenia jest m.in. dwustuletni dwór Sierakowskich, przy ulicy Józefa Czyżewskiego 12.
    
Oprócz pięknych miejsc, turystów oraz mieszkańców przyciągają do Sopotu liczne wydarzenia kulturalne. Do największych z nich zaliczyć można:

  • Sopot Festiwal - międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się pod różnymi nazwami od 1960 roku.  Odbywa się co roku latem.
  • Festiwal TOP Trendy - również organizowany w Operze leśnej w Sopocie w okresie letnim. Impreza składa się z dwóch koncertów- TOP oraz Trendy i Kabaretonu. Odbywa się od 2003 roku.

    
Sopot jest niezwykłą mieszanką, na którą składają się zarówno walory turystyczne, krajobrazowe, liczne wydarzenia kulturalno - rozrywkowe oraz obiekty rekreacyjno uzdrowiskowe. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie - jest to jedno z najciekawszych miast wybrzeża.

 

 

zobacz wszystkie zamochodyZOBACZ NASZE AUTA
IMIĘ I NAZWISKO* E-MAIL* NUMER TELEFONU* MIEJSCE WYNAJMU AUTA DATA WYNAJMU AUTA* DATA ZWROTU AUTA AKCESORIA INFORMACJE DODATKOWE
Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. SMOK Marek Smok z siedzibą w 81-853 Sopot, al. Niepodległości 705/707, w celach marketingowych. Pokaż więcejPodanie powyższych danych jest dobrowolne. Odbiorcami moich danych mogą być zaufane podmioty współpracujące ze Spółką na podstawie zawartych umów o powierzenie przetwarzania danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat jednak nie krócej niż okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego.Zostałem/am poinformowana o: prawie wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Dodatkowo obowiązek informacyjny znajduje się na stronie www.autosmok.pl

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez P.H.U. SMOK Marek Smok z siedzibą w 81-853 Sopot, al. Niepodległości 705/707, w celu zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych tzw. profilowania. Pokaż więcej Podanie powyższych danych jest dobrowolne. Odbiorcami moich danych mogą być zaufane podmioty współpracujące ze Spółką na podstawie zawartych umów o powierzenie przetwarzania danych. Dane osobowe będą przetwarzane przez 5 lat jednak nie krócej niż okres przedawnienia roszczeń przysługujących administratorowi danych i w stosunku do niego. Zostałem/am poinformowany/a o: prawie wycofania zgody w dowolnym momencie. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo obowiązek informacyjny znajduje się na stronie www.autosmok.pl

wypożycz rezerwuj samochód GdańskWYŚLIJ

Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Opolska 7

80-395 Gdańsk

Zamówiony samochód dostarczamy całodobowo na lotnisko w Gdańsku

ul. Słowackiego 200

80-473 Gdańsk

Wypożyczalnia samochodów Sopot

Al. Niepodległości 705a/707a

81-853 Sopot

Wypożyczalnia samochodów Gdynia

Witosławy 20

81-572 Gdynia